Deprecated: Automatic conversion of false to array is deprecated in /var/www/vhosts/historischekringdriemond.nl/httpdocs/beeldbank/include/debugger.inc.php on line 114 Most viewed - Huisje met veestalling (arbeiderswoning) behorende bij de boerderij van Wouter van Wijngaarden (22-08-1968) - Beeldbank Driemond / Weesperkarspel
Huisje met veestalling (arbeiderswoning) behorende bij de boerderij van Wouter van Wijngaarden (22-08-1968)
Eerst woonde Teun Lekkerkerker erin, getrouwd met Johanna Margaretha Oskam. Teun werkte bij Wout van Wijngaarden. Na overlijden van Wout van Wijngaarden, verhuisde Teun Lekkerkerker naar de Geinbrug (Driemond). Op de boerderij kwam toen Gerrit Beukhof die trouwde met Riek van Wijngaarden. In dit huisje kwamen toen Annie en Gerrit van Wijngaarden te wonen (broer en zus); deze hadden beiden last van vallende ziekte (epilepsie). Dit werd Gerrit zijn dood, die verongelukte in de groep achter de koeien. Annie verhuisde naar Putten, waar ze op late leeftijd nog trouwde. Gerrit van Wijngaarden, geboren 05-11-1930, overleden 11-02-1960. Begraven te Driemond.
Naast dit huisje was in de oorlog 1940-1945 een pijp door de Duitsers in de ringdijk gelegd om de polder onder water te zetten, dit gebeurde 11-04-1944.
Rate this file (Current rating : 5 / 5 with 3 votes)